Jedną z rzeczy na którą najczęściej narzekają polscy studenci medycyny oraz młodzi absolwenci to brak wystarczających umiejętności potrzebnych do użytkowania ultrasonografii – czyli jak się wydaje “stetoskopu XXI wieku”. Wiedza, chociażby podstawowa z zakresu USG staje się jedną z kluczowych umiejętności lekarskich. Żeby odpowiedzieć na te potrzeby Leczymy z Misją wraz z firmą Miro oraz Uniwersytetem Medycznym w Poznaniu (UMP) przygotowała SONO czyli Studencki Ośrodek Nauki Obrazowania. Jest to miejsce unikatowe na skalę Polski z którego w roku 2021 skorzystano aż 60 razy!

W sali znajdują się 4 aparaty USG ufundowane przez firmę MIRO. W ramach SONO swoje umiejętności w dziedzinie USG można pogłębiać samodzielnie lub w ramach działania kół naukowych. Do korzystania z sali uprawnieni są studenci UMP, lekarze stażyści, lekarze rezydenci związani z działalnością dydaktyczną UMP oraz członkowie stowarzyszenia Leczymy z Misją.

Zarezerwuj salę w SONO

Rezerwacji dokonuje się poprzez formularz dostępny poniżej

Kalendarz z rezerwacjami jest dostępny poniżej.

  • W jednym momencie w SONO może znajdować się maksymalnie 12 osób.
  • Użytkownicy sali są odpowiedzialni za dbanie o powierzony im sprzęt oraz utrzymanie czystości po zakończonych ćwiczeniach.
  • Podstawowe informacje na temat wyposażenia stanowisk oraz uruchomienia aparatów znajduję się w regulaminie.
  • Wchodząc do SONO należy wypełnić formularz wejścia dostępny poniżej.
  • Wychodząc z SONO należy wypełnić formularz wyjścia dostępny poniżej.

Koordynatorka SONO

Wolontariuszka

Więcej informacji i zasad związanych z użytkowaniem SONO znajduje się w regulaminie dostępnym pod linkiem: https://leczymyzmisja.pl/download/SONO_Regulamin.pdf 

SONO znajduję się w domu studenckim Karolek w pokoju 2.23 na pierwszym piętrze